ZELENÉ TRHOVISKO PRI BBC 1 PLUS OPÄŤ ROZKVITNE

Ani vy nedáte dopustiť na prvotriedne ekologické a bio potraviny z lokálnej produkcie? Máme pre vás dobrú správu. Opäť ich budete môcť ochutnať i kúpiť na ekologickom trhovisku Eco Village, ktoré sa uskutoční vo štvrtok 18. mája 2017 na Plynárenskej ulici v Bratislave.

Read More
Matej Toman
TOP 7 eko produktov s ocenením Red Dot Design Award

Preslávená červená bodka je značkou kvality a originálneho vyhotovenia výrobkov. Kto získa Red Dot Design Award, má v rukách naozaj prestížne ocenenie. Nasledujúce produkty však okrem známeho hesla, že forma nasleduje funkciu, svedčia aj o tom, že príťažlivá forma môže byť výsledkom poctivého ekologického prístupu.

Read More
Matej Toman
Kompostovať môžete hravo aj v malom byte

Skladovanie odpadu patrí k boľavým miestam našich miest aj domácností. Ľudstvo už vytvorilo toľko nepotrebných vecí a zvyškov, že pomaly nevie, čo s nimi. Preto by sme sa mali zamyslieť nad tým, ako ho produkovať čo najmenej, alebo akým spôsobom odpad efektívne spracovať a ďalej využívať

Read More
Matej Toman
Ako začať žiť ekologicky

Prichádza jar a spolu s ňou pre mnohých z nás aj jarné upratovanie. Práve počas neho  sa nám však môže stať, že nám odpady prerastajú cez hlavu a nevieme čo s nimi. Ako sa ich zbaviť bez toho, aby sme tým zaťažovali životné prostredie?

Read More
Matej Toman
11 faktov o znečistení našej planéty

Klimatické zmeny, globálne otepľovanie ako aj znečistenie životného prostredia patria medzi najdiskutovanejšie environmentálne témy, ktorých dôsledky vidno už aj na Slovensku. Práve klimatické zmeny spôsobia podľa odborníkov v roku 2075 predĺženie hlavného vegetačného obdobia o 43 dní a v severných poľnohospodársky využívaných oblastiach až o 84 dní. 

Read More
Matej Toman