ZELENÉ TRHOVISKO PRI BBC 1 PLUS OPÄŤ ROZKVITNE

Ani vy nedáte dopustiť na prvotriedne ekologické a bio potraviny z lokálnej produkcie? Máme pre vás dobrú správu. Opäť ich budete môcť ochutnať i kúpiť na ekologickom trhovisku Eco Village, ktoré sa uskutoční vo štvrtok 18. mája 2017 na Plynárenskej ulici v Bratislave. Tento rok nás čaká už štvrtý ročník tohto obľúbeného mestského podujatia. V roku 2014 ho začala organizovať budova BBC 1 Plus s cieľom zlepšiť povedomie o udržateľnosti a motivovať k ohľaduplnému zelenému prístupu vo všetkých oblastiach života. Obyvatelia Bratislavyuž po tri roky ukázali, že im environmentálne témy vôbec nie sú cudzie, chcú žiť lepšie, zdravšie a v krajšom prostredí. Okrem predajných stánkov sa opäť môžete tešiť na workshopy, zábavný program i súťaže o zaujímavé ceny. Príďte podporiť dobrú myšlienku aj vy!


Eco Village 2016 v číslach

  • 3 000 návštevníkov počas jedného dňa
  • 34 predajnýcha prezentačných stánkov
  • 5 hodín programu pre ľudí
  • 445 súťažiacich o bicykel
  • 700 predaných voňavých čerstvých káv
  • 800 zakúpených bratislavských rožkovTradícia zeleného trhoviska Eco Village, ktorá sa začala na Zelený štvrtok v roku 2014, naďalej prekvitá. Po úspešnom treťom ročníku prichádza už o 12 dní ďalší ročník.

Organizátor BBC 1 Plus túži prostredníctvom svojich eko aktivít prebudiť v zamestnancoch budovy, aj v širokej verejnosti potrebu prevencie a zodpovedného prístupu ku životnému prostrediu. „Eco Village je výborná platforma na edukáciu, prevenciu a stretnutie s ľuďmi, ktorým nie je ľahostajný náš svet,“ hovorí Radovan Mihálek, lízingový riaditeľ BBC 1 Plus.

Cieľom Eco Village je v duchu „zelených“ tém a „zelených“ vystavovateľov upriamiť pozornosť na aktuálne otázky súvisiace so životným prostredím. Tretí ročník Eco Village sa niesol v duchu myšlienky Zelená pre druhú šancu a dal druhú šancu psíkom z útulku, použitým veciam vďaka workshopu Inštitútu cirkulárnej ekonomiky, poskytol priestor pre tréning prvej pomoci, zorganizoval workshop výroby pletených výrobkov z vlny a, navyše, skompostoval BIO odpad a zo zvyškov kávy, odšťaveného ovocia a vyhodeného jedla sa vďaka JRK Waste Management stali nové živiny do pôdy.

Obľuba Eco Village z roka na rok rastie a návštevníci, aj vystavovatelia sa už teraz tešia na máj 2017. Sledujte aktuálne informácie z príprav štvrtého ročníka zeleného trhoviskana stránke www.facebook.com/ecovillage.sk

Matej Toman