Eco Village 2018

 

BARBELL SMOOTHIE BAR

Pripravujeme pre pracujúcich ľudí čerstvé ovocné a zeleninové nápoje už takmer 3 roky. Teší nás, že je tu tak veľa ľudí, ktorí sa zaujímajú o svoje zdravie a preto v súčastnosti rozširujeme naše aktivity o rozvoz smoothies do firiem pre zamestnancov v Bratislave ako benefit.

 

 

EKOLOGICKÁ DOMÁCNOSŤ

Ekologická domácnosť - eshop & blog -  váš domov bez zbytočných chemikálií. V našej ponuke nájdete iba produkty, ktoré sú v čo najvyššej možnej miere prírodné a ohľaduplné k životnému prostrediu. Ekodrogéria, prírodná kozmetika, osobná hygiena, detská a materská starostlivosť, aromaterapia, domov bez obalu (tašky, sieťovky, vrecká, fľaše). Chráňte s nami svoje zdravie a životné prostredie!

 

 

FANTASTICO

"Milujeme príbehy. Ten o Bratislavských rožkoch je skutočne fantastický. Začal sa koncom 16. storočia, keď sa objavili prvé záznamy z vtedajšieho Pressburgu, o predaji pečiva, plneného makom alebo orechami. Prvá zmienka o Bratislavskom rožku pochádza z roku 1876, keď mestské noviny priniesli článok o vynikajúcich „rožtekoch“. Avšak už v roku 1785 ich podľa cechu predávalo pekárstvo U Scheuermanna pri Hlavnom námestí v Bratislave. Z tohto obdobia pochádza aj dodnes zachovaná receptúra na ich prípravu. Receptúra cesta musí obsahovať najmenej 30% tuku, alebo masla, na množstvo múky. Náplň môže byť len maková, alebo orechová a musí jej byť minimálne 40% z hmotnosti výrobku. Rožok s makovou náplňou má mať tvar podkovičky a s rožok orechovou náplňou tvar písmena „C”. Povrch rožkov musí byť lesklý a mramorovaný. Bratislavský rožok sa musí vyrábať bez chemických prípravkov a ručne. Makový či orechový rožok je pre Bratislavu typickou pochúťkou, tak ako sú Sacherova torta pre Viedeň alebo Šomló halušky pre Budapešť. Vo FantastiCo pečieme Bratislavské rožky tradične, poctivo, s láskou a radosťou. Príbeh, ktorý sa začal tak dávno, dnes pokračuje pri rannej káve, obednom dezerte, alebo pri večernom maškrtení. Sme hrdí, že možeme byť, spolu s Vami, jeho súčasťou."

MAGULA

Úcta k tradícii, žvot v generáciach, spoluúčasť na zázraku stvorenia a viera v budúcnosť našej krásnej planéty, to sú hodnoty, ktoré ovplyvňujú náš každodenný život.

Preto sme nadviazali na rodinnú tradíciu z roku 1931, preto v našom rodinnom vinárstve spolupracujú tri generácie apreto pestujeme vinič a ďálšie plodiny bez použitia herbicídov, pesticídov a systémových chemických prípravkov. Veríme, že hrozno samo vydá zo seba to najlepšie, my mu poskytujeme iba pokoj a čas, abyvo víne mohlo naplno prejaviť odrodové charakteristiky a jedinečný terroir Ružovej a Vlčej doliny. Snažíme sa o rovnováhu, harmóniu a autentickosť, ktoré možno nájsť aj v našich vínach.

parom.PNG

PIVOVAR PAROM

Kočovný remeselný pivovar PAROM, ktorý vyrába pivá len z najkvalitnejších surovín (nemecké, slovenské, české slady + anglické, americké, novozélandské a austrálske chmele), pričom ich pivný mok varia s láskou a úctou k svojim zákazníkom, prírode a použitým poľnohospodárskym surovinám.

A prečo PAROM?
Pretože máme radi Slovensko, slovenskú a slovanskú históriu a chceme ľuďom, ktorí budú piť pivo ponúknuť aspoň kúsok z tejto nepochybne bohatej histórie v takejto ľahkej podobe spojenej so zábavou pri vychutnávaní zlatistého moku.

 

SPROUT ME

Zdravé stravovanie sa pre mňa stalo najprv nutnosťou, no vzápätí sa premenilo na vášeň. Zistila som totiž, že zdravé nie je nutne nudné a dokáže byť dokonca veľmi chutné. Možno lepšie ako čokoľvek na čo som bola zvyknutá predtým. Do toho akosi samé prišli aj klíčky. Ktoré sú nielen chutné, ale aj zábavné a ich pestovanie prináša kopec radosti. Preto som sa pred tromi rokmi rozhodla priniesť šťastie v podobe malých zelených rastliniek, ktoré sa zrodia v pohodlí každého domova aj ostatným ľuďom. Dnes si moje nakličovacie nádoby a širokú škálu semienok môžete zakúpiť na www.sproutme.sk alebo môžete klíčky spolu so mnou stretnúť na mnohých potravinových trhoch alebo festivaloch zdravého jedla.

 

URBAN COFFE

Urban coffee je jedna z prvých kaviarní v Bratislave, v ktorej sa káva praží priamo v priestoroch kaviarne. Sídlo prvej prevádzky sa nachádza práve v bude BBC 1 Plus na Plynárenskej ulici v Bratislave. Koncom minulého roka sme otvorili druhú kaviareň v Panorama City na Landererovej ulici. V našej ponuke nájdete približne 30 druhov plantážnych káv z celého sveta, ktoré pražíme priamo v kaviarňach. V našom stánku na Eco Village budete môcť ochutnať dve výberové kávy a zakúpiť si kávy z rôznych kútov sveta. V ponuke budeme mať aj ECO take away poháre na kávu, čaj alebo iné nápoje.

DSC_8094.jpg

REGAL BURGER

Ich mäso: Veľmi dobre vedia, že kvalitný burger je hlavne o mäse. To ich pochádza zo slovenskej farmy, kde chovajú hovädzí dobytok na otvorených lúkach počas celého roka. Pretože šťastný býk = skvelý burger. Mäso neobsahuje žiadne antibiotiká, či rastové hormóny, chemické zmäkčovadlá alebo iné prímesy. Je to kvalitná, 100% hovädzina z mladých býčkov a preto k nej pristupujú s citom a rešpektom, ktorý si zaslúži.

Ich pečivo: Ich žemľa je čerstvá, chrumkavá a trošku sladká. Žiadne kupované polotovary. Žemle pečie dvorný pekár podľa tajnej receptúry – nie raz, ale hneď dvakrát denne! A pretože myslia na všetkých, ktorým príroda nenadelila schopnosť spracovať lepok, tak okrem famóznej brioškovej maslovej žemle ponúkakú aj bezlepkové žemličky pre celiatikov.

Ich obloha: Všetka  zelenina je vždy čerstvá a starostlivo vyberaná. Syr priamo z Holandska.

IMG_20160407_125308.jpg

RAW REŠTAURÁCIA BEMBA

V roku 2011 otvorili Zuzka s Robom v Bratislave prvú rawfood reštauráciu na Slovensku s prozaickým názvom Raw Reštaurácia Bemba. Ku svojim zákazníkom pristupujú rovnako ako s sebe, ponúkajú im zdravé nápoje a jedlá ako polievky, šaláty, hlavné jedlá a samozrejme i dezerty, ktoré sú plne vitamínov a enzýmov. Všetky ponúkané jedlá sú čisto rastlinného pôvodu, bezmliečne, bezlepkové, bez sóje, mäsa, vajec či cukru vďaka čomu sú vhodné aj pre alergikov. Keďže sa mnohí zákazníci viac a viac zaujímajú o raw stravu, Zuzka s Robom organizujú mnohé workshopy, kurzy a podobné akcie, na ktorých približujú ľuďom svoj životný štýl a ukazujú ľudom cestu, ako sa dá v dnešnom konzumnom svete stravovať zdravšie. Raw Restauracia Bemba sa na vás už teraz teší.

dulcia1.jpg

DULCIA NATURAL

Lucke Klebercovej sa darí úspešne oživovať vymierajúcu tradíciu slovenského bylinkárstva a mastičkárstva. Pod značkou DULCIA natural vyrába 100% prírodnú slovenskú kozmetiku. Tradičné rodinné receptúry po mame a starej mame z Horehronia inovuje a neustále dopĺňa o najnovšie trendy z oblasti prírodnej kozmetiky. V zmysle ideí Slow Cosmetics sú krémy Dulcia robené ručne. Tak je výroba šetrná a zároveň maximálne využitá liečivá schopnosť prírodných látok bez ich tepelného znehodnotenia. Mantrou značky je ponúknuť účinnú, poctivú, živú prírodnú kozmetiku na báze bylinných extraktov a čistých esenciálnych olejov, ktoré sú spracované šetrne a bez chemických aditív. 

Vymeňte plastové vrecká za plátené (10).png

NUTSUP

Slovenská značka orechových masiel, ktorá vznikla v roku 2017. Ich filozofiou je ponúkať čisté a chutné orechové maslá, bez zbytočných konzervačných látok, ktoré potraviny znehodnocujú. Orechy sú totiž funkčné potraviny a NutsUP chcú, aby skutočne fungovali. Maslá dodávajú energiu a sú výbornou a najmä zdravou sladkosťou. Vedú podnikanie ekologicky zodpovedne, a preto maslá balia do sklenených pohárov. Nielenže udržia lepšiu kvalitu masiel, no sú recyklovateľné a upcyklovateľné. Ich poháre od masiel sú navyše vratné, a teda ak zákazníci chcú, môžu pohár vrátiť výmenou za 5% zľavu na ďalší nákup. Takýmto spôsobom sa snažia znižovať množstvo vyprodukovaného odpadu a chrániť tak našu krásnu zem. 

963.jpg

TRDELNÍK VŽDY ČERSTVÝ

 

Malá poctivá rodinná firma .Trdelníky vyrábajú podľa vlastnej receptúry z kvalitných domácich surovín. V ponuke majú: orechový, škoricový, vanilkový, kakaový a kokosový.

15.PNG

MY MYLK

 

Rastlinné čerstvé mliečka, plné chuti, vyrábané s láskou. 

Makové, mandľové, vlašsko orechové, kokosové, konopné a ďalšie. 

dielna 10.jpg

MAJOLIKA-R

Ako tradičná dielňa sa už od roku 1990 snažia priblížiť krásu ručne vyrábanej keramiky širokej verejnosti. Do každého výrobku vkladajú okrem dlhoročných skúseností aj ľudskosť, lásku a múdrosť našich predkov. Určite si vyberiete tradičnú farebnú, modrú, zelenú, habánsku, bodkovanú a modernú majoliku. Pri nových tvaroch a dekóroch spájajú inovatívny prístup s overenými technikami. Už 8 rok fungujú ako chránená dielňa, takže kúpou našich výrobkov pomáhajú osobám so zdravotným znevýhodnením. Počas  výroby sme získali Certifikát o nezávadnosti výrobkov a Osvedčenie o zápise ochrannej známky “Slovenská ľudová majolika R„. Výroba tradičnej slovenskej majoliky je našou srdcovou záležitosťou, pretože svoju prácu milujú a to je cítiť. 

IMG_20180420_154314.jpg

CURAPROX

Zdravie pre Curaprox už dávno neznamená iba zdravé ústa či zdravé telo. Záleží im aj na zdravom životnom prostredí. 

Z kefiek Curaprox vyrábajú koše na triedenie odpadu. Posielajú ich zadarmo do škôl spolu s osvetou o odpade v rámci projektu Eko Alarm Slovensko. Na Eco Village 2018 si budete môcť takéto koše prvýkrát zakúpiť aj vy.

nasesalase2.jpg

NAŠE SALAŠE


Naše salaše vám radi vysvetlia rozdiely medzi ovčím, kozím, či kravským mliekom, či to, v čom spočíva pasterizácia, pred čím nás má chrániť a o čo nás ochudobňuje i to, ako vyrábajú ich výrobky.
Sú presvedčení, že tradičné receptúry majú aj inú hodnotu okrem tej, že ich výsledkom je výroba kvalitných, chutných a zdravých potravín. Spájajú nás s našimi koreňmi - s múdrosťou našich predkov a hodnotami, ktoré si oni vážili. 
Vedeli ste, že tradičná nepasterizovaná bryndza je probiotický div sveta - skutočne funkčná potravina? V jednom grame takejto bryndze sa nachádza približne miliarda prospešných mikroorganizmov, čo je najmenej stokrát viac ako v jogurtoch.

VAN KUSHE

Všetky výrobky robia ručne, využívajú len prírodné materiály a dlho ich vyvíjali na nich samotných. Vypĺňajú ich špaldovými a pohánkovými šupkami dodávanými priamo od pestovateľa. Vďaka ich pružnosti sú vhodné pre osoby s problémami a bolesťami chrbtice. Dajú sa nahrievať a ochladzovať podľa potreby a využívať aj pri menštruačných bolestiach. Majú príjemnú prírodnú vôňu a sú vhodné aj ako darček. 

completion.png

VČELÁRSTVO BLAŠKO

odinné včelárstvo Blaško kde sa včeláreniu venujú dve generácie - otec spolu s dvomi synmi. Venujú sa včelím produktom - ich výrobe a využitiu

ALOEMED

Zaoberajú sa pestovaním Aloe Vera v našich podmienkach, a výrobou 100% prírodných, ručne robených produktov z rastlín seneckej plantáže.

Prírodná lekárnička v kvetináči od Aloemed. 

cokoladove-mnamky-297x438.jpg

ZDRAVÉ SLADKOSTI

Chuť rozpúšťajúcej sa čokolády na jazyku - to je lahôdka. Spojte príjemnú chuť s úžitkom pre zdravie. Vstúpte do sveta zdravých maškŕt pre malých aj veľkých.

Zdravé sladkosti sú zo surových alebo šetrne spracovaných produktov BEZ CHÉMIE. Sú plné vitamínov a minerálov, ktoré nám v bežne dostupnej strave chýbajú.

Sú tak výborné, že jeden kúsok nikdy nestačí

28953796_747959175393671_3338985339022017666_o.jpg

PETBELLE

100% BIO produkty pre starostlivosť o psov. Vyrábané na Slovensku. 

Pet Sapo - výnimočné prírodné anti-parazitické mydlo pre psov s trojitým účinkom.

Pet Balsam - jedinečný prírodný balzám na ochranu a ošetrenie suchých, popraskaných a drsných labiek Vášho psíka. 

MIŠKINE DOMÁCE DŽEMY

Ak mate radi poctivý domáci džem plný ovocia a chuti bez pridaných konzervantov a chémie, tak musíte ochutnať sezónne džemy pani Mišky - Miškine domáce džemy. Základom sú tradičné recepty starých mám a poctivé domáce ovocie.

RUČNE STRUČNE

Zvyšujú produktivitu a imunitu, odstraňujú únavu a napätie krátkymi masážami. Dobíjajú baterky. Prebúdzajú kreativitu, šíria dobrú náladu a zdravý životný štýl. Pretože ich to baví najviac na svete. Pretože sú v tom dobrí. A pretože veria, že to potrebujete ako soľ. Kvalitná masáž dokáže zázraky! 

MIRKA LUBERDOVÁ

Zdravý životný štýl je neodmysliteľne súčasťou jej života a celej mojej rodiny. Vyštudovala  strednú zdravotnícku školu.

Neskôr akreditovanú školu výživy Welko inštitút, vďaka čomu  po zložení skúšok dostala certifikáciu poradcu pe výživu. Ďaľším kurzom si doplnila certifikáciu poradcu výživy pre mamičky a tehotné ženy. Taktiež certifikáciu výživy malých detí. 

Je úžasné, ako v dnešnej dobe napredujú výskumu a nové poznatky v tejto oblasti. Máme k dispozíciu širokú škálu, ako diagnostickú tak aj výživové smery, aby sme si dokázali udržať či prinavrátiť zdravie. Zmierniť už získané ochorenia, či dať pevné a zdravé výživové základy našim deťom, pre ich lepšiu budúcnosť, k čomu prispieva svojimi receptami aj Mirka. 

Buďte svojimi vlastnými alchymistami a vykúzlite si v kuchyni zdravie. 

VANKUS.jpg

SLOVNÍK CUDZÍCH SNOV

Potrebujete vo svojom živote viac poézie?  Nechajte si zložiť verše od pouličného básnika Šimona Ondruša. S písacom stroji chodí po trhoch, parkoch a kaviarniach už 4 roky ako SLOVNÍK CUDZÍCH SNOV a do niekoľkých minút vám napíše verše namieru. Vaše prianie sa tak splní na počkanie.

EKOCHARITA SLOVENSKO

Projekt EKOCHARITA Slovensko Slovensku vo svojom názve hovorí, čo je zmyslom ich práce. Vyzbierané oblečenie na Slovensku sa v prvom rade využíva pre rozvoj krajiny svojho pôvodu, teda Slovenska. Snažia sa zhodnotením tejto druhotnej suroviny podporovať neziskové charitatívne organizácie jednak zozbieraným oblečením, ale aj finančne. Tak ako rastie počet ich zberných kontajnerov, rastie aj ich podpora partnerským charitatívnych organizácii na Slovensku.

SVETIELKO NÁDEJE

V centre pozornosti Svetielka nádeje sú deti, ktoré bojujú s onkologickým ochorením a ich rodiny. 
- zlepšujú kvalitu života detských pacientov s onkologickým alebo iným závažným ochorením v čase hospitalizácie, ale zameriavajú sa aj na resocializáciu po liečbe
- prispievajú k modernizácii detského onkocentra v Banskej Bystrici
- snažia sa priniesť úľavu a rozptýlenie deťom a ich rodičom, vzdialiť ich od myšlienok spojených s chorobou
- podávajú pomocnú ruku s nádejou, že sa im podarí nájsť radosť a pokoj v duši, ktoré sa stratili pod ťarchou ochorenia.

Eco Village sa rozhodlo podporiť šírenie ich dobrých umýslov a myšlienok počas 5. ročníka zeleného trhoviska.